6,322
7
0
Utendørsbelysning/fasadebelysning
794
Rogaland
0
Skal skifte ut de gamle "støpejernslampene", og ser litt rundt etter hva som er å velge mellom.
Hva er det som er tingen for tiden? Er det fortsatt disse rørene med en GU10-spot opp og en ned som er "hot"?
Tips til downlights til utendørsmontering? Må være tette også fra topp ettersom de skal stå i terasse over inngangsparti bl.a.
Hva er det som er tingen for tiden? Er det fortsatt disse rørene med en GU10-spot opp og en ned som er "hot"?
Tips til downlights til utendørsmontering? Må være tette også fra topp ettersom de skal stå i terasse over inngangsparti bl.a.
Synes de "opp-ned" lysene jeg har sett er fryktelig, da de som regel enten ikke lyser noe særlig eller er blå.
SG Sine http://sg-as.no/no/products/5/154/downlights-junistar-exclusive er jeg fornøyd med. Monterte 2 slike i inngangen. Må vell knipse ett bilde.
Men du trenger vel på utenpåliggende?
Personlig holder jeg på med å få opp downlights i kistene, og kommer til å bruke klassiske Insavere, noen mini-spotter samt noen mini-stolper som skjuler lyskilden (kanskje noe slikt) til å ha i innkjørselen.
Om det jeg tenker er "hot" eller ei, det dr... jeg egentlig i, bare jeg får belysning som _jeg_ synes er bra
Har ellers sjekket billigbutikkene, Biltema, Jula, Clas osv. Mye helt kurrant til en billig penge, men vil se litt hva som finnes der ute. Har jo sett en del stilig belysning langs veiene uten å vite hva slags produkter det er snakk om.
Syns også det som nevnes her med "blått" lys er litt to-delt. Iallfall hvis du tenker på den veldig kaldhvite ledbelysningen. Det ser på en måte nytt og moderne ut, men samtidig så vet en jo at det er de billige LED-lampene, for nå har tross alt teknologien kommet langt og de beste er jo tilbake til glødelampelook. Og til syvende og sist så er det den varmhvite gamle gode looken som er mest behagelig å se på.
Prisen på Voss-lampene er der man forventer at design armaturer skal koste; 3-4k stk.
http://www.nordesign.no/main.aspx?page=article&artno=213430106
De er også litt rimeligere enn Norlys sine.....
Kinavarer dette her, så burde gå an å finne det billig.
Ferdige prosjekter:
- Oppussing av badet.
- Oppussing av kjøkken