346    2    0  

Renovering av vaskerom - Mulig med støp over gammelt vinylbelegg?

 62     0
Pusser opp ett gammelt vaskerom fra 80-tallet. 
Gulvet består av vinylbelegg limt på sponplater/gulvplater.

Ønsker varmekabler og fliser, men ønsker ikke å fjerne det gamle belegget (tror det bli et "#¤"#¤ slit).

Belegget har løsnet bittelitt midt på gulvet, dvs. det er en liten "kul" der det har løsnet fra underlaget. Ellers ser det helt ut.

Rommet inneholder også sluk.

Burde jeg ta jobben med å fjerne det gamle vinylbelegget, eller vil det gå greit å avrette/støpe varmekabler over belegget også prime til slutt?

   #1
 38,286     Lillestrøm kommune     0
Jeg vil tro at det er som hos meg ('87) at du merker gulvet vibrerer litt når vaskemaskinen sentrifugerer. Hvis du ikke legger et ordentlig tykt støpt dekke (selvbærende) så vil jeg tro at det vil knekke opp. (Og ikke sikkert at gulvsperrene dine er dimensjonert for dette og du har vel trolig ikke høyden til det heller ?).

Ta opp gulvet, forsterke bjelker og legge CC-30 (en ekstra gulvsperre mellom). så kan du fortsette å bygge opp videre.
  (trådstarter)
   #2
 62     0
Tja, forsåvidt vibrerer det litt under sentrifugering, uten at jeg vet dimensjonene på bjelkelaget.

Huff, forsterke gulvet? Hørtes komplisert ut.