2,723    1    0  

skifting av skadet flis i dusjen

 8     0
Hei!

Fliseleggeren min måtte i dag skifte en skadet veggflis i dusjen. Han knuste flisa med hammer og meislet vekk flisebiter og fliselim.
Han klarte da å rive sår i wedi plata som var bak, og ville montere den nye flias uten å gjøre noe med såret i wediplata. Argumentet hans var at det er kjærnen i wedi plata som er vanntett og ikke det ytterste laget av "mørtel".

Jeg tror/mener at det er en kombinasjon av alle lagene i plata som gjør den vanntett. Jeg ville at han skulle pusse bort restene av fliselimen og smøre på et lag med membran over såret i denne plata.
Han kunne møte meg på halvveien og sa at han kunne smøre litt membran uten å pusse vekk gammel fliselim.

Hvem har rett? Kan jeg stole på det flisleggeren min sier?

   #1
 441     Sandnes     0
Litex er vantett i seg selv, men jeg mener at for wedi sin del er det mørtelmassen på utsiden som gjør den vantett. Dette er jeg dog ikke 100% sikker på, så du må nok sjekke opp mot SINTEF-godkjenningen.
Signatur