1,840    1    0  

Bytte to flis over kjøkkenbenk

 46     Østlandet     0
Skal bytte ut to flis som er sprukket, se foto.
Har en mistanke om at det over tid har kommet fukt opp bak flisene slik at platen/veggen bak har svellet noe. Forrige eier som lagde kjøkkenet, så hva som er benyttet bak flisene har jeg ingen anelse om, men det kan se ut til at det er brukt et slikt skrog man har i ytterenden av kjøkkenskapene.
Men, hva trenger jeg for å bytte ut disseflisene? Har flis fra samme sorti liggende, men lim og fugemasse er jeg grønn på. Annet praktisk verktøy/utstyr?
Bytte to flis over kjøkkenbenk - Kjøkkenflis.JPG - DonCato

   #1
 5,112     Troms     0
Kjøp deg et multiverktøy og et flisblad så skjærer du langs fugene. Deretter slår du løs flisene med en hammer og meisel forsiktig. Puss, slå skrap veggen fri for lim på baksiden og lim opp nye fliser. Vanlig enkelt fliselim holder, evt Tec7. Fug og vips du er ferdig.
Signatur