1,660
1
0
Har egne tegninger, men hvem bygger i trøndelag?
2
Trøndelag
0
Vi er helt i startfasen av å planlegge nytt hus. Har tomt og har skissert en planløsning som vi kommer til å ta utgangspunkt i. Vi tegner altså huset selv. Det store spørsmålet er , hvor går veien videre? Finnes det noen oversikt over hvilke husleverandører som bygger på bakgrunn av egne tegninger. Og hvordan går man frem for å finne den beste og rimeligste til å bygge for oss? Kan vi sende forespørsel til leverandører/entreprenører pr.mail og f.eks legge ved skisser? Vi bor i Trøndelag. Noen som har tips og erfaringer å komme med?
Gikk til lokale byggmestre/tømrerfirma og ba om pris. Valgte firma utfra hvem vi visste har godt rykte i lokalsamfunnet.
De regnet pris på ferdig oppsatt hus (tømrerdel). Vi maler, legger fliser, parkett og tapet selv. Kjøkken og garderobe blir holdt utenfor, det fikser vi selv.
Grunnarbeid, grunnmur, elektriker, rørlegger og ventilasjon organiserer vi også selv.
Byggmester står som ansvarlig søker.
Vi får absolutt alt som vi vil ha det selv, har hyppig kontakt med de involverte.
Hovedbudskapet mitt er at du ikke trenger å tenke husleverandør/stort firma, men byggmester som har erfaring med å sette opp hus.