3,616    6    0  

Hvem regner ut bærelast o.l?

 187     Oslo     0
Endelig fått byggelån og er i full gang med å klø meg i hue, hvem kontakter jeg for å regne ut hvor sterke bærebjelker/ hvor mye ekstra armering ved mye punktlast osv jeg trenger?
Er dette noe jeg kan sette meg inn i selv eller er for for komplisert?

Skal bygge kjeller+2 i jackon. De hadde vist ikke lov til og kalkulere selv...

   #1
 9,677     Kysten     0
Har du tegnet huset selv? Hvis ikke er det normalt den som har tegnet det for deg som tar seg av detaljtegninger og prosjektering av bærekonstruksjonen.
  (trådstarter)
   #2
 187     Oslo     0
Tegningene er fra før tek10 og alle beregninger er for leca 25 som det ble tegnet for den gang, blir vel en del anderledes med nye forskrifter og betong istedet for lettklink
   #3
 43     Ålesund     0
Jeg fikk takstol leverandøren til å beregne vegger og bæring mot at de leverte takstoler og dragere/stolper. Det ble en dyr erfaring  Sad.  Kunne like godt betalt et hus firma for hustegninger og beregning for samme prisen.

Nå skal vel du bygge i mur, har ikke Jackon noen de kan anbefale?