14,738
26
0
Isolere rundt nye vindu
21
0
Da det var meget skjevt før jeg satt inn nye vindu ble det store hull rundt vinduene. Har derfor sprayet skum rundt hele og tettet rundt. Vi venter til i morgen med foring og listing. Nå kjenner jeg at det trekker litt, men det er ikke hull. Må jeg skumme mer eller holder det å stappe isolasjon(type glava) i ledig rom og deretter legge foring?
hvorfor gjøre det vanskelig når man kan gjøre det lett.
20 års erfaring.samme bedrift siden 1998.
JM Entreprenør jobber jeg
Skjønte ikke helt. Dyttet vindu?
Utsiden er ferdig, så nå har vi skummet rundt hele vinduet. Planen var å dytte rundt hele etter vi hadde skummet. Men jeg ser at det skummet ikke har dekt hele vinduet. Skal jeg fortsette å skumme i morgen(har ikke skum her) eller holder det nå å dytte glava der skummet ikke har tatt?
Hull mellom vinduskarm og stender. Skummet har ikke lagt seg jevn og tettet dette hullet. Jeg kjenner at det lekker litt luft. Må det skum til eller holdet det å tette med glava?
Altså, vinduet er 120 høyt og hullet er 130(ca tall). Vinduet er sentrert slik at det er 5cm hull både over og under vinduet. Her har vi tettet, men ikke godt nok og nå lekker det litt luft.
det var mykje, laska dokke ikkje på ein 36mm rundt heile ramma først? kordan er det gjort på utsida i forhold til papping/teiping rundt vinduet og utsparinga?
Kanskje ikke riktig så mye, men for å få dette helt jevnt vatret vi med tykke skruer som vi satt vinduet oppå. Deretter gjorde vi oss ferdig med bordkledning rundt vinduet. Vindusbeslag over og under. Når jeg ser under vinduet, ser jeg rett i vindusbeslaget(som skummet ikke har dekt). Det er altså vindusbeslaget som dekker for hullet og er den vintette delen, sammen med bordkledningen.
Men må jeg skumme, eller holder det å dytte?
Av to onder her så villa eg skumma, å dytte med glava vil ha mindre effekt da det høyrast ut som det trekker mykje luft inn? Og luft i bevegelse i isolasjon er som kjent ikkje bra