686    1    0  

Krav til isolasjon og brannsikring i nybygget leilighet

 1     0
Hei,
Samboeren og jeg kjøpte i fjor en leiligheten over to etasjer. Kjelleretasjen, som grenser til et fellesområde var helt ny og ubebodd da vi kjøpte leiligheten. Den har ferdigattest fra kommunen.

I løpet av året har vi bitt oss merke i soverommet som ligger vegg i vegg med fellesarealet/bodene er veldig dårlig isolert. Det er ikke ofte det er aktivitet der, mens vi er til stede, men det er plagsomt lytt likevel.

Vi fikk naboen til åpne boden sin i går kveld, og det er ikke isolert mellom vår vegg som består av en gipsplate og hans bodvegg. Døren fra soverommet (rømningsvei) skal visstnok være brannsikker, men er likevel veldig lite støydempende.

Er dette virkelig nok til å oppfylle dagens byggeforskrifter? Eller bør vi få fikset dette på garantien?





   #1
 6,009     Finnmark     0
Tror de har "glemt" å isolere.......
Signatur