1,600    0    0  

Lite bohenhet med stor garasje - arealbegrensninger?

 2     Sandefjord     0
Skal på sikt bygge/restaurere et gammelt familieeid hus samt bygge en stor garasje på en relativt romslig tomt i Skedsmo kommune.

Garasjen skal være minst 70 kvm med god takhøyde for løftebukk samt kjeller under bakkeplan. Reguleringsplanen tilsier maks 4,5m mønehøyde. Dette blir et problem da jeg ønsker å ha en takvinkel på minst 30 grader for at bygget skal harmonere med huset og et anneks som allerede står på tomten.

Jeg vurdrer som et alternativ for å komme utenom kravet til maks mønehøyde på garasjer å føre opp en liten selvstendig boenhet med stor garasje. Ser for meg boenhet over 1,5 etasje med ca 30 kvm grunnflate, garasje på 70 kvm og en bod/branncelle i mellom.

Det jeg ikke klarer å finne ut av er:

Er det noen arealbegrensning i forhold til å bygge et lite hus med en stor sammenhengende garasje?

Og er det noe i veien for å bygge to selvstendige boenheter på samme tomt uten fradeling eller seksjonering?