1,512    3    0  

Oppussing av hus for salg, tips og råd?

 295     0
Skal pusse opp et hus for salg.
Dette er et hus som er planlagt å lande i lavere prissjikte, for en småbarnsfamilie/førstegangs hus.

Trenger litt råd/tips/erfaringer rundt tema.
-Vi skal ta det meste av overflater, er lett å tenke ferdigmalte panelplater. Det ser ok ut, og brukt i hele huset vil man få en grei helhet og ting ser nytt å greit ut. Er også fine om man kjøper vil gjøre ting mer personlig med maling.

Mein frykt er samtidig at slike planer er vår tids "korea panel", og at huset når det kommer for salg om et års tid vil virke utdatert..??
-Og hva med farge? skal man, siden dette er for salg, velge typisk eggehvit, slik at alt blir lyst og trivelig? Eller burde man male selv i noe mer spennende (men fortsatt nøytralt), eller hva med de "nye" grå platene? Når jeg titter i interiørblader ser det ut til at grå er litt "inn" nå?

Eller burde vi bare droppe panelplater å velge noe annet? I så fall hva?

   #1
 499     Porsgrunn     0
Skal huset bare "freshes" opp for å selges med litt profitt er vel ferdigmat MDF i typisk eggehvitt en ganske sikker løsning. MDF er ikke utdatert om et år, men du har rett i at det nok ikke er å anse som like fresht noen år frem i tid.. :)

Du burde styre unna "spennende" fargevalg, da dette som oftest er subjektivt
  (trådstarter)
   #2
 295     0
Jepp samme tanke som jeg hadde.

Er et lite, hus med slitte overflater osv som jeg har arvet så har håper selvsagt å sitte igjen med litt (er belånt, så blir uansett ikke mye +).

Men huset er i god stand rent teknisk, er solid og ryddig bygget så et greit utgangspunkt.
Og med 1 mål tomt, 3 soverom og stort vaskerom må huset være supert for en barnefamilie som vil inn på markedet..

Ang fargevalg skrev jeg nettopp i en annen tråd at jeg ble litt skremt av eggehvit siden jeg nå nettopp har lært at den er veldig gul, og spesielt når den settes sammen med kalde farger. Og vi har jo nettopp kjøpt inn laminatgulv til hele huset, som går i grått..
Dum som jeg var tenkte jeg bare at grått og hvitt er jo fint..
-har eggehvite vegger selv og har jo ikke tenkt på at den er gultonet men vi har jo varme farger ellers.
   #3
 90     Ryfylke     0
Kanskje du finner noen tips om hvitfarger her? Er det et alternativ å bruke en veggfornyer og male i hvittone som passer. Må vurdere hvor mye jobb dere vil legge i det, men jeg tenker et hus som oppleves som harmonisk selger lettere. De sier jo det er damene som bestemmer huskjøp... Smile