747    0    1  

Tilbygg og renovering av 50-tallshus

 3     1
Hei

Vi har akkurat kjøpt oss et 50-tallshus som vi skal renovere og bygge ut. Huset har kjeller (210cm), to fylle etasjer og lavt loft med ca. 80kvm i grunnflate i hver etasje. Firkantet hus med relativt få vinduer. Huset er etterisolert og fått ny kledning (tre) for 3 år siden. Det elektriske anlegget, drenering, vinduene og et bad er nettopp tatt. Huset virker i fin stand.

Dette ønsker vi å gjøre før vi flytter inn:
- Tilbygg på ca 50 kvm i grunnflate i 2 eller 3 etasjer. Ytterveggen som grenser til tilbygg i eksisterende hus skal rives (murstein) slik at vi kan få utnytte den fine utsikten med større vinduer i tilbygg. Altså vi beholder fasaden på 3 vegger og river 1.
- Kjelleren i tilbygget skal bli leilighet, så her trenger vi 1 bad og 1 kjøkken
- Ellers så ønsker vi å skifte hovedkjøkkenet, et bad, parkett i alle rom og litt maling innvendig.
- Et par innvendige vegger skal også rives/flyttes
- Sannynsligvis dukker det opp en del ekstra som noen nye dører, vinder etc men stort sett er huset i fin stand.
- Vi ønsker å bruke arkitekt (evt arkitekt-student) til å tegne tilbygget slik at vi får en fin måte å kombinere nytt og gammelt.

Mannen er elektriker, og vi får bekjente til å ta bygg og rør til en rimeligere pris.

Budsjettet vårt er på 2,5 mill. Spørsmålet mitt til dere er om dere tror at det er realistisk at vi kan få til alt dette for 2,5 mill?
Er det noen som har vært borti samme type oppussing som har noen tips til ting vi bør huske på, tenker spesielt fra dem som har vært borti hus fra 50-tallet? Noen spesielle hensyn vi bør ta?

På forhånd takk for svar! Smile