3,330    9    0  

Vått rundt ventiler.

 157     Buskerud     0
Hei

Er på hytta for tiden og ser dette idag, det er en halvmåne rundt alle lufteventiler på hytta?
Hvorfor blir det slik? Er det varmere under hytta en ute?
Vått rundt ventiler. - image.jpg - nilsk

   #3
 5,188     Østlandet     0
Fordi du har varmelekkasje i gulvet, tipper jeg.
Signatur
   #4
 923     0
Det vil vel være naturlig at det er varmere i kjelleren på vinteren enn utendørs, akkurat som det vil være naturlig at det er kjøligere der på sommeren enn utendørs.
Er det frost så langt i ned i bakken som kjellergulvet er bygd, blir kjelleren like utsatt for utendørs vær og temperatur som bakken ute. Og en posjon varme ovenpå gjør nok også sitt.

Kjelleren i mitt hus er frostfri, hvorfor det?
  (trådstarter)
   #5
 157     Buskerud     0
Kan umulig ha varmelekasje på strømløs hytte Smile og gulvet er isolert med 20 cm samt sponplatene og 20 mm furugulv oppå der Smile men nå har jeg jo også lagt 10 cm isopor oppå pukken inv og 1,2 meter ut fra ringmuren med Jackofoam 50 mm så får vel kanskje jordvarmen opp også?
   #6
 5,188     Østlandet     0
Har du vedovn?
Hva er innetemperaturen?
Signatur
   #7
 9,677     Kysten     0
Ser ikke fuktmerker på bide. Er det snø som er tint vi ser?

I så fall er det naturlig. Det skal litt til før det fryser inne der, og du har trekk gjennom, da tiner snøen.

   #8
 38,304     Lillestrøm kommune     0
Beskriver ikke TS en krypkjeller i sitt siste svar, "lagt isolasjon oppå pukken" hvis dette er tilfelle så kommer varmen derifra, det kan ta tid før det blir kaldt der. Hvis det ikke er tilfelle så er det nok bare oppmagasinert varme i gulvløsningen som slipper ut.