10,074
13
0
Problemer med lister til lite vindu
547
0
Som dere ser har jeg ikke sjans til å få på noen form for lister her, ser ut til at flisene, som skal på veggen, kommer til å gå ganske akkurat kant-i-kant med vinduskarmen.
Vet man kan ha listefrie vinduer, men åssen blir det når det er såpass lite å gå på?
Ser for meg at det er en fordel å kunne ta ut vinduet for å bytte det uten at jeg må fjerne fliser...
Vet man kan ha listefrie vinduer, men åssen blir det når det er såpass lite å gå på?
Ser for meg at det er en fordel å kunne ta ut vinduet for å bytte det uten at jeg må fjerne fliser...
Signatur
Har du bilder av hele veggen?
Stenderen i midten er der dusjhjørnet blir festet, så det må være en stender der.
Jeg skal lage en til høyre for den sånn at det blir 60.
Men, det blir uansett feil mtp. toalettet. Har ikke nok plass til å ha cc60 mtp. at toalettet må stå der det står.
Har hatt litt hjelp med å "pynte" veggen ;)
Kan jeg f.eks ha fliser helt inntil karmen, for så bare sparkle en evt. sprekk mellom fliser og vindu, sånn at jeg ikke får karmer, men fliser helt inntil vinduet?
Prøv å få litt isolasjon mellom stender og foring om mulig.
Så er det bare å montere listverk når flisene er lagt og fuget.
Når membranplater osv er lagt vil der veggen er utvidet gå helt jevnt med foringen, altså, ikke plass til noen vanlig list.
Isolasjon får jeg relativt enkelt inn, og tipper det er enklere å heller legge på noen små foringer og sparkle/male over, noe jeg uansett skal.
Som dere muligens (ikke) ser på bilde 2, skal det en hylle over toalettet, sånn at veggen til toalettet går ut, mens over, på venstre og under vinduet vil veggen være urørt, bortsett fra membran og fliser.
Men, på høyresiden vil den bli utvidet med 15cm, for å få plass til innebygget toalett, rør osv.
Altså, 3 av sidene får en vanlig 90-graders vinkel jeg kan sette listen på, men den 4. siden får en 180-graders rett vinkel rett ut fra foringen.
Da kan du liste de 3 du får plass til, (2 gjerdede 90 graders vinkler) og la de 2 andre endene gå imot flislagt vegg. Så ripper du fjerde lista og smetter den inn på foringen mellom disse to endene.
Vet som sagt ikke om jeg har oppfattet problemet riktig her..
"Så ripper du fjerde lista og smetter den inn på foringen mellom disse to endene. "
What?
Jeg er ikke snekker, skjønte ikke helt hva du mener her
kjempe fint med børstet støl eller lignende, og dette kan du bestille på mål hos badebutikken din