15,981    15    1  

Skal bytte skyvedører til terassen. Nordan bra?

 479     0
Skal kjøpe nye skyvedører da dei gamle ikkje er tett. Har sett på Nordan sine skyvedører og koster oss ca 21.000 kr med frakt og foring.

Er det nokon som har erfaring ang dette? Andre forslag?

Synnes det var dyrt, men det er vel verdt det.

   #3
 314     1
Hvor gamle er de? I påska bytta vi låsemekanisme, gliseskinner og pakninger på den 17 år gamle skyvedøra til mine foreldre; den ble som ny igjen. Kosta 3700kr for alle delene fra produsenten av døra. Kanskje et tips for dere også?
  (trådstarter)
   #4
 479     0
Begge glassflatene er punktert så da må me bytte desse også. Så da trur eg bare bytter til ny
   #6
 141     Egersund     0
Legg inn dine preferanser på windoornet.com, da får du ganske bra priser inkl frakt. Og du kan velge u-verdi og slikt selv, og hvordan utførelsen skal være på døren. Er en ganske digg side for å sjekke priser på norske kvalitetsprodukter :)

Jeg personlig har alltid brukt nordan til vinduer, balkongdører og alt slikt. Men akkuratt skyvedørene har jeg hørt at det er Gilje som er bra på. Så jeg ville gått for Gilje.. Men er ikke sikkert det er noe hold i det. Det var en byggmester som sa dette for noen år siden. Men jeg vet ikke :)

Svigers har kjøpt nordan skyvedør, og den fungerer iallefall bra. Veldig motsigende tips jeg kommer med her.. Grin
  (trådstarter)
   #7
 479     0
Den prisen eg reffererer til er fra Windoornet. Nordan var billigast på dei 4 alternativene av fabrikat.

  (trådstarter)
   #8
 479     0
Ein annan ting er om det er lurere å kjøpe heve/senkedør framfor skyvedør?
   #9
 8,022     Bærum     0
Mange skyvedører er vel også hev/senk? Vi har i hvertfall to sett med skyvedører her i huset - og de heves først med en stor hendel, og så skyves de på skinne for å åpne.

Enkle terassedører hvor du først hever for så å svinge døra ut er vel ikke tingen lengre. Alle sånne dører jeg har sett er ødelagt på undersiden da de har blitt senket ned halveis åpne (trolig for å låse døra i luftestilling).

Vi skal også bytte ut en skyvedør - 250x210. Kommer til å gå for en vanlig 140x210 tofløyet terassedør + vindu/felt på siden(70x210) i stedet for å videreføre skyvedør - for å kunne bruke det aktuelle rommet til gjesterom.