415    9    0  

Solskjerming og ulike leverandører?

 2,427     0
Noen som har en konkret anbefaling av innvendig solskjerming?

Er jo en drøss med leverandører å velge mellom, og prisene er relativt like.

Så hadde vært greit med erfaringer fra andre. Er det verdt 20 000 å få måltilpasset plissegardiner fremfor å gå på Jysk/Kid eller tilsvarende til 1/5 av prisen? 

Tenker spesielt på holdbarhet over tid, at de holder fasongen osv.

Vil helst ha de montert så langt inn mot glasset i vinduet som mulig, og gjerne slike opp/ned plissegardiner til stuen.

Ser også at Ikea har "smarte" plissegardiner, men disse vil jo aldri være mulig å få tilpasset mine vinduer og dermed vil de måtte monteres på vegg før foringer/vinduer.

De som selges hos Jysk/kid osv kan tilpasses så de kan monteres inn mot glasset, men vet ikke noe om holdbarhet og kvalitet på disse

   #1
 15,389     0
Mange av disse leverandørene er den samme, Kjells markiser, Markisemannen, Fasadeprodukter og kanskje mange flere er samme firma, HD Solskjerming AS, som eies av verdens ledende produsent av solskjerming, Hunter Douglas BV. En må passe på at alt under 30% rabatt er villeldende pris. Men det finnes flere akturer også men disse er veldig hissige på reklame og det kan fremstå som stor konkurranse i markedet. En kan se at nettsidene er bygget opp veldig likt selv om de ser helt forskjellige ut pga bilder og farger. Under Om oss eller kontakt oss så finner en info gjengitt over.
  (trådstarter)
   #2
 2,427     0
Ja vi har fått 30-40% hos de alle, men synes fortsatt det koster langt mer enn hva jeg ønsker å bruke på gardiner. 20 000 er mye penger på noe en strengt tatt ikke ønsker å bruke penger på 😅

Ikea sine smarte plissegardiner kommer til sammenligning på 14 000

Debel Touch Split kommer vel på 4500, men da får jeg innfesting i topp og ikke helt inne langs glasset

Kan ikke skjønne at det skal være så vanskelig å finne opp/ned plissegardiner på 140x160 og 60x160 😅
   #3
 38,276     Lillestrøm kommune     0
Utendørs har bedre effekt mot varme, inne ville jeg satset på noe gjør det selv. Monterte lamell gardin fra Jysk hos en leieboer noen år siden 
  (trådstarter)
   #4
 2,427     0
Utvendig så kan jeg doble prisen, var vel rundt 25 000 på hver side av stuen. Det er rett og slett helt uaktuelt for min del å bruke slike summer på noe som jeg har null interesse for
   #5
 38,276     Lillestrøm kommune     0
Det er varmen inne en evt har interesse for, poenget var bare at skal en bruke veldig mye penger så bør det ha effekt.
  (trådstarter)
   #6
 2,427     0
Varmen er ikke problemet, gjenskinn på tv, innsyn fra naboer osv er det jeg ønsker å finne løsning på
   #7
 38,276     Lillestrøm kommune     0
Ok hs da er innvendig grei, lamellgardinen finnes i semitransparent og helt lystette lameller

  (trådstarter)
   #9
 2,427     0
Ja men jeg får ikke montert lammeler helt inn mot glasset slik jeg ønsker, da er det opp/ned plissegardiner som gjelder.

Men for å finne ønsket høyde på 150 cm, og forsåvidt også bredde på 134 cm så er det kun Leah hos kid av det jeg har funnet med mindre en går for måltilpasset.

De fra Kid har jeg brukt tidligere, men de mister raskt fasongen og krøller seg fremfor å brettes fint sammen.

Vurdert å kjøre to smalere i hvert vindu, men også det byr på problemer pga høyden.