759    3    0  

Feil på kurs etter kortslutning

 1     0
Kortsluttet ved en feil en 10A kurs (koblet ut feil sikring...) og dette har forårsaket feil på kursen. Automatsikringen kan skrus på, da blinker lyset kjapt før det igjen er mørkt. Sikringen faller ikke ut.

Har et gammelt multimeter som viser lav spenning mellom fasene (<30V) i første punkt etter sikringsskap. Hva kan vøre galt?

Har elektriker på veg, men det er noen dagers ventetid. Skulle gjerne både forstått og midlertidig løst problemet

   #1
 2,435     Hordaland     0
Høres ut som at du muligens har brent av noen ledninger som nå gir dårlig kontakt. Vil anbefale deg å la kursen så utkoblet inntil det er blitt undersøkt av kyndig personell.
Signatur
   #2
 38,277     Lillestrøm kommune     0
Når en tar en sikring for å ta av plastkåpen (det er lov Wink ) så sjekker en alltid at kursen faktisk ble strømløs. En lampe som ikke tenner kan brukes i tillegg til multimeter måling. Gjort dette når gamnel tapet skulle bort.
   #3
 4,269     0
Er det sikring med jordfeilbryter eller uten? Kortsluttet du faser eller fase mot jord?

Uansett ikke noe jeg tror du får gjort noe med selv, bare å vente på elektriker ..