4,889    5    0  

Flexwatt - på spon over betong

 20     Fetsund     0
Hei.

Har da kommet i gang med oppussing av soverommet nede, og ser etter å ha tatt av det gamle gulvet at konstruksjonen er forskjellig fra de øvrige rommene, som har støp og fliser på topp.

I det nevnte soverommet, ser det ut til å være betong, justeringsklosser, lekter og gulvspon. Jeg har ikke funnet tegn til fuktsperre (har ikke revet opp gulvsponen). Oppå dette er det teppeunderlagsrest (sånn myk skumgummi, ca. 1,5 mm tykk) og der har det vært laminat oppå igjen.

Så er jo spørsmålet: Hvordan skal flexwatt legges på et slikt oppsett?

I utgangspunktet antok jeg betong, plast, depron, folie, plast, parkett.

Nå blir det, antar jeg, betong, lekt+isolasjon, gulvspon, depron, folie, plast, parkett.

Altså at det legges uten fuktpserre under depronen. Er dette riktig? Virker litt "feil" å legge plast oppå gulvspon.

Edit: Dette ser ut til å være riktig, gitt anvisningene til flexwatt. Det er ikke fuktantydining i eksisterende gulv, så det kan være fuktsperren ligger i sålen.

   #1
 917     Østfold     0
Jeg har det slik: Betongsåle, fuktsperre, tilfarere og glava, spongulv, depron, varmefolie og laminat på toppen.
   #2
 2,018     Strømmen     0

Jeg har det slik: Betongsåle, fuktsperre, tilfarere og glava, spongulv, depron, varmefolie og laminat på toppen.

Bestandig plast over folie.... ikke under...
Signatur
  (trådstarter)
   #3
 20     Fetsund     0
OK. Da virker det som om det blir riktig med depron, folie, plast, parkett.

Eneste som er dumt er at gulvet blir mye høyere enn tenkt da betong var tilfarerere. Og gulv rett på tilfarere blir litt gyngende. Smile
   #5
 2,018     Strømmen     0

OK. Da virker det som om det blir riktig med depron, folie, plast, parkett.

Eneste som er dumt er at gulvet blir mye høyere enn tenkt da betong var tilfarerere. Og gulv rett på tilfarere blir litt gyngende. :)

Rett av gulvet og legg 6mm underlagsmatte direkte på betong.... helt greit...
Signatur