206    1    0  

En spot som lyser svakere.

 144     Sørlandet     0
Har 4 spotter på badet som er koblet til med dimmer, 12 volt.  Den ene spotten lyser nå veldig svakt.
Opplevde også at den plutselig lyste vanlig igjen for så og lyse veldig svakt igjen. Kan det være dimmeren som er ødelagt, eller er det selve spotten? 

   #1
 1,699     Trondheim     0
Har hatt en del spotter hos meg som lyser svakt - lar seg ikke skru opp slik at når alle andre spotter skrus opp så gjør ikke denne det.
Har skjedd med mange av mine spotter. Har byttet en gid del av dem på garantien - men nå er det gått over fem år siden - og jeg må fikse selv.
Tok derfor å byttet ut alle spottene på baded med nye, igså beholder jeg dem som var OK som reserve andre steder (har spotter i alle ganger, stue kjellerstue og bad i to etasjer).

Hos meg er det en dimmer for alle spottene - også koples spottene til 220V via en egen transformer boks som jeg antar endrer fra 220v til 12v.

Er det som hos meg er det sannsynlig vis dimmer sommer gått.
Mine spotter er av typen «zebra light .
Signatur