4,179
4
0
Hvilke typer TV bokser skal jeg bruke?
190
0
Skal ha rikstv antenne på utsiden, som er koblet til sikringsskapet. Fra sikringskapet legger jeg opp kabler som vist på bildet.
Finnes så mange TV bokser (1db, 7db), så jeg veit ikke hvilke jeg skal bruke.
Finnes så mange TV bokser (1db, 7db), så jeg veit ikke hvilke jeg skal bruke.
I ditt anlegg trenger du en gjennomgangskontakt og 3 endekontakter. Du trenger en 3 veis splitter i fordelingsskapet, og kanskje en forsterker.
Gjennomgangskontakten skal ha minst mulig gjennomgangsdempning, og endekontaktene mest mulig.
Det er ikke sikkert du trenger forsterker, men du må kanskje ha det på det strekket med to kontakter. Hvis det er et langt strekk er det mulig at du må ha så mye forsterkning at det blir for høyt signalnivå i den første kontakten for å få nok i den siste. Da må du velge en kontakt med høy uttaksdempning til det første uttaket.
Styreleder og vaktmester for et sameie med to blokker med økende vedlikeholdsbehov.
Kan jeg bruke to endekontakter (1 dB) hvis jeg har en 1:2-splitter (evntuelt 1:3) uten forsterkning? Eller blir signalet for lite slik at jeg må gå inn med en forsterker?
Hvis jeg skal ha to kontakter på en av kursene, kan jeg da ha en 7 dB-kontakt og så koble videre til 1 dB? Eller blir signalet da for lite? (Fortsatt uten forsterker.)