332    2    0  

LED-strip - Hva skal jeg velge?

 151     Fredrikstad     0
Skal kjøpe LED-strip som skal monteres langs tak/vegg i gang. Men etter mye søk blir jeg bare mer forvirret, da det er en stor jungel av LED der ute. Tenkte kanskje noen av dere hadde forslag eller kunne komme med noen råd.

Har snakket med elektriker som kommer neste uke for diverse arbeid i gang. Han skal koble denne LED-stripen for meg, da den skal være styrt av en Elko Plus Bevegelsessensor på veggpanelet og ikke være tilkoblet en stikkontakt osv. Alt blir lagt skjult. Fikk også beskjed av elektrikeren at alle produkter må være CE merket.

Så hva type LED-strip anbefaler dere? Den trenger ikke være RGB, men fint om jeg kan nedjustere lysstyrken om nødvendig, da dette ikke skal være hovedlyskilden i gangen, kun en atmosfære/velkomstlys.


   #2
 179     0
Det er et utall led strips og mange forskjellige måter å dimme på. Dette bør du snakke med elektriker om. Hvis veggboksene er satt osv. Ville jeg ha belagt meg på å ha sensoren som av på bryter og kanskje funnet en led stripe med fjernkontroll dimming.