454    5    0  

Skjult elanlegg i vegger av 2x4 tommer

 20     0
Vil det være mulig å legge skjult anlegg i vegger (yttervegger) som er bygget i 2x4 tommer?
Jeg vil jo da punktere plasten. Vil man måtte skjerme isolasjonen i forhold til koblingsboksene på noe vis?
(NB! jeg kommer til å hyre elektriker til oppgaven. Lurer bare på om jeg i det hele tatt kan tenke skjult anlegg eller om jeg må legge det utvendig.)

   #1
 5,852     OSLO     0
hva med og legge plasten også kryss lekte med 2"x2" (48x48) evt 1"x2" (23x48) ?


da slipper du og ødelegge plasten og mye enklere og legge opp det elektriske
   #2
 25,359     Akershus     0
Kurrant med skult anlegg i yttervegg. En skjærer en sirkel i diffsperra med diameter ca = boksen minus ca 2 cm. Deretter trekkes plasten over boksen.

Det er en fordel som nevnt over. å trekke plast, deretter lekte ut nok til rør og bokser.
Signatur
  (trådstarter)
   #3
 20     0
Kunne lektet ut, men det er så lite areal (kun 15 kvm) at jeg ønsker å spare på hver eneste cm innvendig Smile
   #4
 5,852     OSLO     0
det ble jo gjort i gamle dager så burde jo være mulig og gjøre nå også...

gjør som kjell sier, når du legger plast, skjær hullet litt mindre enn strl på boksen, evt bruk mansjetter som klistres på plasten.

du får høre hva elektrikkeren vil og mener er best. er det snakk om noen få punkter kan jo et åpent anlegg være like greit det
   #5
 6,427     tromsø     0
Går det å legge i gulv? 10cm er lite, når du vil ha +20 inne og det er -10 ute.