139    2    0  

Trådløs styring av LED stripe

 106     0
Jeg har en LED stripe (12V) som ender med støpselet inne i et skap. Ønsker å ha en trådløs dimmer på denne (zwave). Noen tips til enkleste setup? 

   #1
 66     Lillestrom     0
har ikke vært bort i 12V z-wave dimmere.. men om du bruker en dimbar trafo så kan du jo bruke en vanlig z-wave trådløs dimmer på primærsiden .. Wink
Signatur
   #2
 128     0
Fibaro RGBW. Du skrur LEDstripa og trafoutgangene direkte inn i denne. Den skal fungere helt fint selv om du ikke har RGB-kanalene koblet til. Erfaringsmessig er det risikabelt å dimme trafoer, siden det ikke er alle av dem som støtter det. I tillegg må man fikle med sterkstrøm, som er adskillig mindre gøy enn å bare feste et stikk til primærsiden på trafoen.

Les databladet dog. Om LEDstripa di drar mer effekt enn Fibaroen kan levere, må du i dette tilfellet trå til med såkalte "LED repeater"-enheter.