9,968
14
0
Jotaplast som første strøk
27
Asker
0
hei
er det noe problem å benytte billig maling som Jotaplast som første strøk og så benytte f.eks. lady som toppstrøk
er det noe problem å benytte billig maling som Jotaplast som første strøk og så benytte f.eks. lady som toppstrøk
Valgte 2 strøk med billig maling ettersom panelet var veldig mørkt.
Ikke noe problemer med det.
Kjetil Jensen (ansatt i BraMaling.no)
Send me en PM og få 100kr å handle for...
Hva er anbefalt og bruke på gamle plater?
Er neste like som de på bilde jeg fant på google:
http://2.bp.blogspot.com/_kLeEYCmmNDk/R0YRDKMdk-I/AAAAAAAAAGs/wFQB4mLsfjo/s400/Gang%2Bi%2Bk%C3%A5rhuset%2Bf%C3%B8r%2Boppussing.jpg
I første omgang ønsker jeg og male disse, men blir nok byttet om endel år.
Regner med BraMaling som jobber med slikt har ett godt svar ;D
Ville mattslipet platene med 120-150 sandpapir og deretter tørket av støvet med en godt oppvridd fille. Skal du være helt sikker på heft, så hadde jeg gått på med en strøk med oljebasert heftgrunn. Deretter står du ganske fri til om du ønsker å male de videre med oljebasert maling, eller om du ønsker å gjøre det enkelt og bruke en god akryl maling som Interiør 10 fra Gjøco (eller en annen leverandør om det er ønsket). Når du legger heftgrunn i bunn, så kan du legge både olje- og vannbasert maling over. Jeg hadde gått for alternativet med vannbasert maling på toppen fremfor oljebasert maling. Du blir en dag raskere ferdig og det er hyggeligere å jobbe med vannbaserte produkter enn oljebasert om en tenker lukt.
Kjetil Jensen (ansatt i BraMaling.no)
Send me en PM og få 100kr å handle for...
Ergo "vanlige" underlag uten særskilt krav til heft; gips, betong, osv. Jeg er godt orientert i eget fag, og vet nøyaktig hva jegskal bruke hvor. Dette betyr også at jeg i motsetning til deg(tydeligvis) forstår hvordan jeg skal bruke vann/akrylbaserte malingssystemer med bedre resultat og raskere/lettere jobb enn gammeldagse oljemalinger. Men ellers takk for informmasjon.
"Vanlig" underlag kan defineres veldig bredt.