30
3
0
Male ved røykrør uten pyntering
2
0
Røykrør bak vedovn mangler pyntering etter at Pewi forandra vinkelen på røret da de var her og bytta pipeløpet i bygården.
Jeg lurer på om det holder å pusse, sparkle og male helt inntil røret, eller om jeg bør skaffe ny pyntering som passer.
I det tilfellet at det holder å male rundt; hva slags sparkel og maling bør jeg bruke?
Jeg lurer på om det holder å pusse, sparkle og male helt inntil røret, eller om jeg bør skaffe ny pyntering som passer.
I det tilfellet at det holder å male rundt; hva slags sparkel og maling bør jeg bruke?
TSt
15,600
0
Står ilstedet inn mot dette eller er det topp montert ? De er varmest hvis det er bak ildstedet og med kort røykrør. Men når ingen ting er montert enda så er det jo mulig å sette på pyntering. Jeg ville gjort det. Det er vanskelig å få det til å holde seg pent helt inn mot røret.
HermannS
(trådstarter)
2
0
Takk for svar! Røret ut fra murpipa er nå satt i en vinkel, så det ble komplisert med ny pyntering, siden den må være oval. Overrasker meg litt at firmaet Pewi som bytta pipeløpet ikke hadde erfaring nok til å unngå dette. Vedovnen er en Asgård 3 og står ut fra veggen med et litt over én meter langt røykrør i vinkel. Jeg ble for utålmodig og gikk på Fargerike og kjøpte sparkel, og maler med Jotun Lady essence.
TSt
15,600
0
Det er litt mere håp da at det holder siden det ikke er så innelukket som det blir bak en ovn og røykrøret gir fra seg noe varme før det går inn i pipe. Så vi får håpe det holder.