7,728    7    0  

Garasje vindtett duk uten isolasjon?

 869     0
Hei. Skal bygge garasje. Vil ikke isolere pga prisn, men har hørt at jeg kan legge på vindtett under kledning med tanke på å isolere den senere?

Hva skal jeg bruke og kan jeg bruke det både i vegg og tak?

Signatur

   #1
 3,083     Gol     0
Hei.

Jeg personlig ville ha brukt asvalt vindtett på veggene med sløyfer og lekter utenpå.
Her har du vindtetting og vindavstiving med det samme. :)

På tak kan du jo bruke tyvec eller annen difusjonsåpent produkt vist du skal isolere mot undertaket, vist ikke kan du jo isolere i undergurten på takstolene og da trenger du kun isolasjon med papir:)
Signatur
  (trådstarter)
   #2
 869     0
Dette vil vel bli ein del dyrare?
Signatur
   #3
 3,083     Gol     0
Asvaltplater er ikke dyrt med tanke på både vindtetting og vindavstiving.
Evt bruk GU gips Smile
Signatur
  (trådstarter)
   #4
 869     0
Kan eg da evt gjere det slik: spikerslag/reisverk-asfaltplater-lekter-kledning på vegg? Kva med i tak? Takstoler-vindduk-lekter-takstein?

Må eg ikkje ha plast om eg nyttar asfaltplater?
Signatur
   #5
 3,083     Gol     0
Dampsperre bruker man kun på den varme siden.

Reisverk-asf.plater- sløyfer-lekter-kledning.

Trenger ikke sløyfer vist du har liggende kledni

Ville nok lagt rupanel, papp, sløyfer og lekter. Det er den beste løsningen.

evt må du bruke ranit plater, sløyfer og lekter. Smile
Signatur
   #6
 25,368     Akershus     0
Pass på å få til tilstrekkelig vridningsavstivning i garasjen. Masse garasjer der portåpningen er skjev etter noen år.

Ville brukt plater i veggene og stivet av undergurtene med skråavstivere eller plater over eller under.
Signatur
   #7
 5,337     Tromsø     0

Kva med i tak? Takstoler-vindduk-lekter-takstein?


På tak kan du ha slik som du sier ja :)


Hæ?

Det kommer kanskje litt an på om man bor et sted det ofte regner vannrett eller tørt sted det sjelden regner og ennå sjeldnere regner og blåser samtidig, men skal man ikke ha et tett undertak under takstein?

Og er det ikke reint praktisk litt vanskelig å jobbe på et tak og legge takstein  med bare vindduk og lekter oppå taksperrene, jeg ville tro at uten taktro skal det ikke store uhellet til før takstein, føtter eller hele mennesker braser gjennom vindduken?
Signatur