26,186
13
5
Bore hull i betong
79
0
Var på Byggesystemer igår og så på maskin for å bore hull til ventil i kjelleren, men det eneste de hadde å anbefale var et stort utyske av en maskin som må boltes fast i veggen når man bruker den. Ser ikke lyst på å bruke den maskinen da jeg for det første blir å ødelegge veggkledninga hvis den må vestes i veggen, og for det andre virket den alt for vanskelig for en "amatør" å bruke.
Andre forslag til hva jeg kan bruke? Eller må jeg bare krype til korset og leie inn fagfolk? Dette er et gammelt murhus i tykk betong. En vanlig liten hammerborr nytter altså ikke.
Andre forslag til hva jeg kan bruke? Eller må jeg bare krype til korset og leie inn fagfolk? Dette er et gammelt murhus i tykk betong. En vanlig liten hammerborr nytter altså ikke.
Jeg ville latt proffer tatt denne jobben. De har fastpriser i forhold til dimensjon på bor og dybde samt matrial.
Gi dem ett ring ialelfall
Denne jobben går greit med en 4-6 kgs borhammer til mellom 450 og 1000 kr. Da får du en grei maskin på 700 - 1500W. I settet følger det som oftes med de bor og meisel du trenger for denne lille jobben. Fås hos de fleste byggkjeder, Europris, Biltema etc.
Takk for svar alle sammen :)
Jeg har en borhammer på 600W, og den vil så absolutt ikke igjennom veggen. Har forsøkt flere plasser, men når den kommer ca halveis inn så er det bomstopp.
Høres jo ut som din vegg er noe lik min, så hvorfor jeg ikke klarer å komme meg igjennom den mens det gikk lett for deg skjønner jeg ikke ???
Jeg har en DeWalt 1500w kombi-hammer, en Hilti TE 2-M 650w og til slutt en liten grønn fis av en bosch på 1010w, og den sistnevnte har elendig slag.
Så i betong eller stein er det de to første som blir benyttet.
Jonas "Snekker" Andersen
Armeringsjern?