3,239    19    0  

Kant mellom pipe og mdf-tak

 9     0
Hei! 

Håper noen her inne kan hjelpe meg. Jeg skal, som overskriften sier, støpe en overgang fra tak til pipe. Men det er håpløst å få det til å sitte uten å ramle av med en gang! 
Noen kloke hoder som kan gi noen tips??

PS. Har prøvd å blande i både flislim og Hey'di KZ som jeg har sett det har vært tipset om før, men tyngdekraften vinner  likevel:-)
Kant mellom pipe og mdf-tak - image.jpg - ks82

   #1
 38,299     Lillestrøm kommune     0
På hytte var dette løst ved å legge Leca fasadeblokk i fra toppen (åpent krypeloft). Jeg ville satset på å skåret til Siporex e.l. og limt dette opp. Dette kan evt pusses/sparkles etterpå.
   #2
 6,705     Akershus     0
Jeg fylte med brannskum og barberte dette etter herding med en gipsrasp. Så sparklet og pusset jeg over skummet. Og malte. Nå er det gått et drøyt år siden jobben ble gjort og det ser fremdeles ut som en million dollars.
  (trådstarter)
   #3
 9     0
Takk for gode tips!
Brannskum høres absolutt ut som noe som kan funke, tror jammen jeg skal prøve det!
   #4
 6,705     Akershus     0
Vær obs på at det fort blir grisete, så dekk godt til. Man må gjerne også gå noen runder for å fylle hele glippen, men det tar ikke så lang tid ettersom skummet herder forholdsvis fort.
   #7
 5,263     Sørlandet     0
Kjøp deg en sekk med ardex am100, det er en hurtigherdende mørtel som er god og seig. Mye seigere enn vanlig pussmørtel. Den får du fint til å henge i tak om du ikke dytter opp for mye av gangen. Bland den ganske tørr. For litt ekstra vedheft kan du blande opp litt tynt flise lim og pensle dette på kontaktflatene før am100

Syns du am100 tørker for langsomt imellom lagene er profftipset å halvblande med thoro roadpatch men det er dyrt og du må være relativ kjapp. Med roadpatch i rekker du kanskje å bruke en halv pøs før det er beinhardt.

Det krever litt trening og tålmodighet å ikke legge på for mye av gangen.

   #8
 6,705     Akershus     0
Jeg leste selvsagt posten i tråden til frodes før jeg satte i gang Smile Var også han som tipset meg om gipsraspen.

Frode hadde ikke pistol til fugeskummet, men det hadde jeg Smile Da er det mye enklere å unngå søl. Biltema sin proffvariant er veldig kurant.

Jeg hadde også hansker Smile
   #9
 6,009     Finnmark     0
Jeg leste selvsagt posten i tråden til frodes før jeg satte i gang Smile Var også han som tipset meg om gipsraspen.

Frode hadde ikke pistol til fugeskummet, men det hadde jeg Smile Da er det mye enklere å unngå søl. Biltema sin proffvariant er veldig kurant.

Jeg hadde også hansker Smile


Støtter bruk av pistol til fugeskum, koster ikke så mye heller...
Bruker håndkrem også, ikke alltid mulig å bruke hansker.......maling, fuging, kjemikalier mm
Signatur
   #10
 6,705     Akershus     0
Vanlige arbeidshansker blir fort litt klumpete om man skal jobbe med ting som krever bruk av fingertuppene, ja.  Jeg har en pakke av disse som sitter som støpt på hendene og kan brukes til det meste: