837    3    0  

Tette mellomrom støp - grunnmur

 30     0
På huset vårt er det støpt platting med skiferheller på terrassen.
Mellom støp og grunnmur/grunnmursplast ligger det igjen et mellomrom. Noen steder er det en planke, andre steder bare luft. Det er flere år gammelt og tenkte å utbedre dette.
Hva skal jeg fylle med?
Sand vil vel tiltrekke maur og betong vet jeg ikke om vil trekke godt nok ned til å fylle.
Lage tynn betong og helle nedi?

   #1
 38,297     Lillestrøm kommune     0
Trolig har grunnmursplasten en planlagt effekt på huset ditt. Tetter du helt kan denne effekten forsvinne. Et bilde kan kanskje hjelpe til for evt å komme med forslag til løsning.
  (trådstarter)
   #2
 30     0
Mulig dårlig forklart av meg, her er bilde.


Tenker da å fjerne planken og fylle igjen med et eller annet.. Gjerne noe som ikke tiltrekker maur og ugress.
   #3
 38,297     Lillestrøm kommune     0
Et bilde sier mer enn 100 ord. Du ser topplisten som dekker over topp av grunnmursplasten, jeg var redd for at du var i ferd med å fylle betong nedi der Smile

Men heldigvis misforsto jeg dette. Er det betong mellom hellene så kan du kanskje fuge med noe mørtel inn der. Vær obs på at planken kan sitte fast jeg synes jeg ser en metallbånd. Ikke skad plasten.