3,493    1    0  

Saltutslag på kjellergulv ved varmt vær ute- utbedring?

 58     Tønsberg     0
Hei, vet det er mange tråder om kjeller og saltutslag, men vil gjerne høre hva dere har gjort for å utbedre slikt.

Huset er fra 1965, har bodd her i 3 år, grunnforhold, leire. Drenering? Hvis det eksisterer så er det fra byggeår.

Kjelleren består av vaskerom med noen tynne plastplater på vegg, vinylbelegg på gulv, en bod med ubehandlet gulv og vegger. En snekkerbod med malt vegg, delvis malt gulv, en matbod som jeg har malt veggene med jotaplast og gulvet med oxan gulvmaling, en kjellerstue som er kledd inn med panel på to yttervegger og har hatt "vegg til vegg"-teppe som er erstattet med teppefliserfor å slippe ut eventuell fuktighet. I tillegg er det en gang som har hatt "vegg til vegg"-teppe helt til i går.

Når det er varmt ute 25-30 grader så øker luftfuktigheten i kjelleren, ved hjelp av en avfukter fra Meaco klarer jeg å holde luftfuktigheten ned under 50% selv om vi tørker klær der nede.

Vedlagt er bilde av gangen rett etter teppet er dratt av, en del salt. Hvordan har du/ville du utbedret dette? I en ideel verden ville jeg både byttet drenering og pigget opp gulvet, men hvis det kan holde med enklere løsninger i 5-10 år så blir det vurdert.

Alternativ 1
Ny drenering rundt huset

Alternativ 2
Pigge opp gulvet for å legge drenerende masse, isolasjon ny støp,

Alternativ 3
Legge varmekabler og flislegge gulvet

Alternativ 4
Male gulvet for å se hvordan det utvikler seg

Alternamtiv 5
Smøre betongtett eller lignende på
Saltutslag på kjellergulv ved varmt vær ute- utbedring? - image.jpg - suiram

  (trådstarter)
   #1
 58     Tønsberg     0
Får legge inn et bilde av kjellergangen slik den er i dag, med rot :)

Gikk for en midlertidig løsning med teppefliser, så får vi se om vi pigger opp på sikt.
Saltutslag på kjellergulv ved varmt vær ute- utbedring? - 2014-02-28 13.35.56.jpg - suiram