8,615    6    3  

Anbefaling av hekksaks

 92     Akershus     0
Har en 30m tujahekk. Skal kjøpe elektrisk hekksaks til denne. Er det verdt å kjøpe Stihl HSE61 fremfor et billigere merke.

   #1
 38,260     Lillestrøm kommune     1
Jeg har billigmerke (ca 1990,- for noen år siden). Fungerer både på krypfurubusker og vanlige hekker. Kjøpte en med teleskopskaft for å klare å nå inn over alt. Skal du inn på litt grovere så er det vel mye som blir for svakt. Med mulighet å vinkle klipperen så går det også an å klippe på toppen uten å nå opp med armene.

Jeg leide en bensindrevet som kostet ca 6-8k det første året, men den billige elektriske er ikke mye dårligere (og mye stillere).
   #2
 174     Stavanger     1
Siste blad av gjør det selv har testet noen hekksakser.

Av de med ledning så er det Stiga SHT 700 som vinner testen.

Anbefaling av hekksaks -  - Grizzly
Signatur
  (trådstarter)
   #4
 92     Akershus     1
Det ble en stihl hse61. Kjøpte den før jeg leste svaret fra deg Jonas. Takker for svar. Gardena easycut 46 kom på 2. plass i gjør det selv, fikk sisteplass i en norsk test i fjor. Ikke alltid lett å stole på disse testene.