3,166    2    0  

Valgets kval: Hvilken skifer?

 661     Bærum     0
Vi skal lage en terrasseplatting med støpt skifer. Vi sliter imidlertid med valgets kval når det gjelder to ting:

1) Bruddskifer eller skiferfliser (bredde 40 cm, og varierende lengder)
2) Lys eller mørk Oppdalsskifer

Er det noen flere som har vært gjennom samme tankeprosess? Hva landet dere på, og hvorfor:-)? Innspill tas imot med stor takk av alle som har noen tanker rundt hva som er penest!

   #1
 25,357     Akershus     0
Google skifergulv/bilder

Synes det er avhengig av omgivelsene. På trappa på Universitetet - skiferfliser, i hagen rundt Universitetet - bruddheller, grovt tilhugget.

I gangen på hytte - "hugget" til i "naturlige former" med vinkelsliper, hammer og meisel. På terrassen på hytta ved sjøen, innfelt kompassrose. Stein er så mangt.
Signatur
   #2
 1,318     Skedsmo     0
Jeg la lys oppdalskifer utenfor hytta. Noe støpt og noe i subbus.
Synes den lyse oppdalskiferen passet best inn med omgivelsene ellers og det er et fint fargespill når skiferen er våt.  I tørr utgave er ikke forskellene like store.

Roger
Valgets kval: Hvilken skifer? - hytte1.jpg - rsamdal
Valgets kval: Hvilken skifer? - hytte2.jpg - rsamdal
Signatur