58    5    1  

Keramisk platetopp

 3     0
Hei.

Platetoppen røk i romjulen. Det var en Siemens platetopp. Må kjøpe ny, men dette er min første bolig så jeg har lite peiling. Nettopp kjøpt leiligheten så vil helst ikke ha noe veldig dyrt, men bør være bra kvalitet også.

Har sett på disse som er på tilbud nå. Den fra Siemens er litt dyrere, men er inkludert støpsel, levering og montering. Kan få hjelp med montering om jeg kjøper en annen, men bør nok uansett ha nytt støpsel. Hvilken hadde dere valgt?


Gorenje
https://share.google/abBE4AkPZScIjVKKg 

Siemens
https://ms-elektro.no/vintersalg/siemens-keramisk-platetopp-et645he17x/?fbclid=IwVERDUAPc01leHRuA2FlbQIxMABzcnRjBmFwcF9pZAwzNTA2ODU1MzE3MjgAAR7jEGpRxB-C-qdc57F6fWmN5Lv9KBqi-F0k7DS2SGJrvbO5baITWRwBgSYAaem_G10lgK-SlarsySK70EfuZQ

Elektrolux
https://share.google/3NVgTg7T1BbZkwN66

   #1
 39,378     Lillestrøm kommune     0
Hvis magnet sitter på noen av kasserollene dine hadde jeg valgt induksjon topp i stedet

Vi måtte bytte mye kjeler også men er en helt annen verden når vi byttet for mange år siden

  (trådstarter)
   #2
 3     0
Hvis magnet sitter på noen av kasserollene dine hadde jeg valgt induksjon topp i stedet

Vi måtte bytte mye kjeler også men er en helt annen verden når vi byttet for mange år siden


Jeg har shunt og jeg har lest at magnetismen i induksjon kan påvirke shuntventilen, så jeg vil kjøpe keramisk for sikkerhets skyld.
   #3
 25,712     Akershus     0
Hva mener du med «shunt" og hva er ca avstanden fra koketopp til shunt?
Signatur
   #4
 3,633     1
På norsk heter det vel "bypass" Smile

Du kan vel som hovedregel si at med medisinske implantater av alle slag bør du være mer oppmerksom enn vanlig på magnetiske / elektriske felter.
  (trådstarter)
   #5
 3     0
Hva mener du med «shunt" og hva er ca avstanden fra koketopp til shunt?

Jeg har Hydrocephalus/vannhode, operert inn shunt. Ventilen kan påvirkes av magneter. Sannsynligheten er nok liten, men vil ikke ta sjansen.