20    0    0  

Stukkatur råd og veiledning

 1     0
Hei. Samboeren min og jeg har nettopp flyttet inn i en klassisk bygård fra 1880. De vi overtok leiligheten fra har montert rosetter i isopor/plast og vi synes det hadde passet veldig bra med stukkatur i tillegg.

Problemet er at det er lavt mellomrom mellom vinduer og tak da vinduene har store profilerte lister som går nesten helt opp til taket. Lurer derfor på hva dere ville gjort i vårt tilfelle

Alternativ 1
Legge opp stukkatur på de veggene der det ikke er vindu, dette er enkleste løsning men jeg er usikker på om det vil se dumt ut å ikke ha stukkatur på alle veggene?

Alternativ 2
Fjerne lister og legge stukkatur på alle vegger, listene er helt nye og vi liker hvordan de ser ut, samt at dette er mer jobb enn de andre alternativene

Alternativ 3
Legge stukkatur over vinduslistene, men antar at det kommer til å se dumt ut

Alternativ 4
Legge vekk stukkaturdrømmen..

Setter stor pris på tanker/innspill og meninger fra folket der ute Grin


Edit: La ved et bilde av stua for å illustrere
Stukkatur råd og veiledning - image.png - snurresprett95