7,549
9
0
Riktig utført sluk på bad med banemembran i bunn?
94
0
Mulig det er vanskelig å se, men ser dette riktig ut? Fliser på toppen, rå betong (?), en tynn hvit plast dekke (?) tilslutt gummi ( banemembran ) som er skrudd fast med skruer i en plast boks (?). "smultringen" er for å forhindre evt. lukt å sive opp. Den kan tas bort for å rense den.
jeg ville vært mer bekymret for utstøpingen/komprimeringen av betongen, hvis du har varmekabler.
Det følger med faktura ihvertfall. :-l
Hva er galt med utstøpingen?
.Thag
...og det er vel strengt tatt en debatt som ikke er relevant her?
.Thag
At støpen er litt "frynsete" ved sluket er ikke noen krise. Det burde vært bedre, man kan sikkert lage det tettere, men det må ikke bli for tett. Vannet skal ha en mulighet for å komme ut av gulvet hvis det har kommet inn.
Og da tilbake til siste setningen: Det kommer til å bli fukt i dette gulvet uansett, og begynner sluket å gå tett vil du fylle gulvet med vann, og holde det totalt fuktig en god stund før du merker det.
Vi var leiligheten for å hente ting og jeg tok bilder av det uferdige badet. Det var sent og ingen håndverkere var der. Det ene bilde er selvforklarende. Jeg tok også noen bilder av samme veggen ( der alt som har med vann skal være ). Vi har valgt badekar med dusjstang i tillegg. vanlig do på gulvet. Jeg angre nå at jeg ikke tok flere bilder.. gitt.. De hadde ikke blitt ferdig med å sette opp wediplatene.