4,180
4
0
Bytte av soilrør
220
0
Vi vurderer å by på et rekkehus hvor det skal skiftes soilrør i måneden som kommer. Huset har et ganske nyoppusset bad i undertetasjen, men i følge megler er omfanget av rehabiliteringen slik at "det bare må skiftes noen fliser". Jeg antok at det ville være litt mer alvorlig enn som så, siden det vel må tas hull på membran og hele pakka. Jeg har imidlertid null peiling på rør og våtrom, og jeg likte huset ellers. Hva tror ekspertisen? Kan dette gjøres på en slik måte at meglers uttalelse medfører riktighet, eller er det som jeg tror at dette blir omfattende saker?
Generelt er jeg skeptisk til smøremembran under fliser og enda mer skeptisk til reparasjoner etterpå (finnes disse flisene fortsatt for kompetering?) jeg er skeptisk og frykter at dette kan utløse en ny renovering. Beklagelig at en gjør ting i feil rekkefølge.
Ev, dersom det normalt ikke er vann på gulvet i aktuelt område, kan en vurdere automatisk vannstopp som et alternativ. Ikke fullgod ersttning for tett gulv, men kan kanskje sies å være akseptabel.
Vi var der på en privat visning nå nettopp (første gangen var vi bare raskt innom), og fikk da sett litt nærmere på informasjonen fra sameiet. Den ga inntrykk av at situasjonen var noe mer alvorlig, og at det ville bli ganske omfattende inngrep, deriblant mye graving i hagen. Jeg la dessuten merke til et svært hull tvers gjennom membran og vegg på badet, hvor de hadde ført noen rør gjennom. Da så jeg rett inn i gipsen bak. Dette var på et rom med dusjvegger, så det ble vått og fuktig overalt. Det er mulig det er normalt å gjøre sånt, men jeg ble litt skeptisk.
Vi dropper med andre ord å by på det..