#21
 1,570     Sunnmøre     0
for 22000 kr bør du få ei skyvedør som er tett. He du sjekka om vatnen trekker inn mellom bunnlista som dørblada står på og betongplata? Har vore og tetta nokre slike skyvedørsfelt på sommerstuer, der karmen har vore montert rett på betongplate og med eit beslag i front.

edit : mistenker at vatnet kjem inn heilt nedi i hjørnet, overgong bunnlist-sidelist. Sidan det på bildar ser ut som alle skyvedørsfelta går mot den sida, ergo det feltet der står lengst inni huset og vatn vil samle seg i det hjørnet.
Signatur

   #22
 878     Sokna, Ringerike     0
Bygget ser ganske nytt ut. Det er ikke fukt fra betongen da? Støpt dekke bruker litt tid på å tørke.
Signatur
   #23
 9,677     Kysten     0


Kommer an på hvor værhardt det er. Jeg ville bygd tak så langt ned til døren som mulig. Jeg ville bygd det 1-1,5 meter.


Vi har bygget boden på 15m2 som er maks str, tak utbygging vil vel bli regnet inn i bya, så tror ikke vi har anledning til å lage noe tak over.


Du kan lage utstikk på 99cm uten at det går under BYA.

Er problemet snø som smelter og renner inn tror du? Da ville jeg sett på et system med skifer som legges på. Dette er bod til en hytte?
   #24
 1,459     Trondheim     0
Her er det montering / konstruksjonsfeil. Med fuging, tetting og beslag burde det vært mulig å få det tett.
Signatur
  (trådstarter)
   #25
 372     Rogaland     0

Bygget ser ganske nytt ut. Det er ikke fukt fra betongen da? Støpt dekke bruker litt tid på å tørke.


Bygget ble satt opp i 2013 på sensommeren, har ikke vært plaget med fukt i begynnelsen.
  (trådstarter)
   #26
 372     Rogaland     0
Boligbyggerne: tror ikke det kommer snø inn, da det har vært lite av det i år.
Men desto mer regn.

Vi har tenkt å legge skifer på gulvet, men var kansje ikke det du tenkte på i forbindelse med skifer.

Det er bod til en hytte, men for å øke bruksverdi har vi fått den laget som hagestue.
   #27
 1,570     Sunnmøre     0
he du prøvd med vannslange/bytte med vatn for å framprovosere lekkasja? Eg trur fortsatt det kan ha sammenheng med overgang bunnlist for dør og veggbeslag i hjørnet der, ofte eit svakt punkt på slike dører. Ellers villa eg sett på tetting mellom bunnlista og betongplata, her skal det fugast i tillegg til beslag.

Kjem vatnet inn med mykje nedbør sammens med vind?
Signatur

  (trådstarter)
   #28
 372     Rogaland     0
Ska sjekke med hageslange neste gang jeg skal opp.

Var mye vær sist vi var oppe, så mistenker som deg at det kommer regn inn ved skyvedøren.
Har fra dag en syntes at skyvedøren var "rar".
   #29
 1,570     Sunnmøre     0

Ska sjekke med hageslange neste gang jeg skal opp.

Var mye vær sist vi var oppe, så mistenker som deg at det kommer regn inn ved skyvedøren.
Har fra dag en syntes at skyvedøren var "rar".


mi erfaring med slike forenkla skyvedører er ofte med dårlig tetting mellom bunnlist og golv, og dårlig tetting/patent i hjørna. Og tette drenspor har eg og vore ute for.
Signatur
  (trådstarter)
   #30
 372     Rogaland     0
Legger ved 2 bilder med litt mer nærbilde av skyvedøren, kan årsaken til fukt være dårlig arbeid i forbindelse med den hvite listen på døren. Manglende tetting ??

Der har ikke vært frost den siste tiden, så at det skal være pga frost kan jeg ikke forstå og da burde  det vel være fukt over ett større område.

Har sjekket døren den er tørr så tror ikke fukten kommer inn via selve døren, mistenker mer i under og sidekant av dør.
Fukt i hagestue - bilde-5.JPG - Heffalompen