9,555    4    2  

Glava vs RockWool 2018 - Lydisolering

 308     Bekkestua     1
Hei,

Det er mange flere eldre tråder på isolasjon her inne, men tenkte å starte en ny for å se hva dere mener.

Jeg er usikker på hva jeg skal velge. prisen per kvm jeg får er så og si lik hos RockWool Flexi-A og Glava Proff 34.

Gitt alt annet likt i pris, jobbe med, varme og fukt. 
Hva velger dere med tanke på lydisolering? RockWool eller Glava?  Av 50, 100 og 150 mm. 

Og er det verdt å kjøpe RockWool 48mm lydplater for isolering mellom rom?

Det samme gjelder for deres tinnlydsplater, 20mm. 

På forhånd takk for deres innspill.

//Marius
Signatur

   #2
 3,277     I huset mitt     1
Tenker du innervegg?
Min erfaring i mitt eget hus er at RockWool er mere lyddempende enn Glava i samme tykkelse. Hvordan ting blir i ferdig vegg med ulike plater++ er nok noe annet.

Har 2x4 stender i vegg, så da bruker jeg normalt 100mm isolasjon i innerveggene. (bygger ikke for spesiell lydisolering da)
   #3
 456     Asker     0
Jeg benyttet følgende da jeg satte opp en innervegg hos meg:

Gips -> Gips -> 10cm Rockwool <- Gips <- Gips

Jeg gipset først et lag, sparket over alle skøter og benytett akryl i toppen og bunnen. Deretter gipset jeg ny plate på utsiden av skøten. Deretter ny runde med sparkel og akryl før maling.

Dette ble meget meget bra synes jeg!

De neste rommene tenkte jeg å benytte Fermacell eller lignende. Da slipper man unna med kun 1 plate gips istedenfor 2. Litt kjappere og litt enklere.
   #4
 5     0
Jeg har større tro på Rockwool både når det gjelder lyd, fukt, ikke så mye støv samt at musa ikke liker den så godt. Har bygd nytt hus og brukt Roockwool både i vegger og tak. I taket så ble det brukt blåseisolasjon.