3,713    3    0  

Hull i vindsperre, konsekvenser?

 269     Østlandet     0
Hei.

Har satt inn en ventil i hvert av soverommene i huset.
Kjøpte lydventil, så fant ikke noe hullborr (185mm), så var nødt til å punktborre en sirkel for å få laget hullet til ventilen. Derfor ble hullet ikke helt skreddersydd til ventilkanalen for å si det slik. Har fått tettet etter beste evne mot dampsperre innvendig, men tenkte ikke så mye på å tette rundt vindsperren. Her er det ganske god klaring rundt kanalen. Har dette noe å si i praksis, annet enn noe foringet isolasjonsverdi i i området rundt kanalen, eller er det større konsekvenser med å ikke tette skikkelig her?

   #1
 3,083     Gol     0
Er det trekk inn bak luftingen din og det kommer luft inn i isolasjonen , så mister isolasjonen sin funksjon. Isolasjon er stillestående luft. Dvs med tett vindsperre og tett dampsperre. Da har denne sin beste funksjon, punkteres denne så vil den miste sin isolasjons verdi. så er det snakk om cm hull så ville jeg ha kjøpt en vindsperre tape og prøvd og tettet dette etter beste evne.
Signatur
   #2
 5,188     Østlandet     0
En easyfix er å ta av det utvendige spjeldet og blåse inn litt byggeskum der det trengs. Sikkert ikke fagmessig, men det funker hvis man ikke har noe annet valg.
Signatur
  (trådstarter)
   #3
 269     Østlandet     0

En easyfix er å ta av det utvendige spjeldet og blåse inn litt byggeskum der det trengs. Sikkert ikke fagmessig, men det funker hvis man ikke har noe annet valg.


Takk for svar. Tror det er det jeg må få gjort, for å komme til med tape blir umulig.  ::)