119    3    0  

Innrede uinnredet kjellerrom

 10     0
Hei. Vi har i huset fra 92 ett rom under terrenget på 5 kvm. Det er betonggulv og ubehandlet leca vegger. Jeg tenkte å bruke dette rommet som lagring, men ha vanlig temperatur der og vanlige vegger og gulv. Nå er det veldig kaldt på vinteren. Hva må jeg gjøre ? 

   #1
 38,252     Lillestrøm kommune     0
Som du kan se så av mange tråder her på BB er det egentlig utvendig isolasjon som gjelder.

Det er oftemye tørrere murer på vinterstid så har dere ikke sett dette sommerstid så ville jeg bare satt inn en ovn og ventet og sett hvordan muren ser ut når det blir varmere ute i mai/juni. Jeg pleier å starte avfukteren hos meg i starten midt april/start av mai.
  (trådstarter)
   #2
 10     0
Er alltid tørt i det rommet. Kanskje det kan tenke seg at det ble isolert utvendig da resten av arealet nede er innredet? Huset er jo fra 92, regner med at det var rutine.

Sett at det er isolert utvendig er det bare å slemme muren, lekte ut og kle veggene?
   #3
 15,372     0
Det var ikke vanlig å isolere ute i 92 spesielt ikke hvis en ikke hadde tanker om innredning. HAdde det vært det ville det ikke være "veldig kaldt" som du beskriver. Må iallefall ikke overdrive isolasjon så 5cm er maks, Isolasjon i min kjellerstua var følbar fuktig bak veggen men her var det både plast og sponplater, begge deler ikke anbefalt. Heldigvis var det hverken mygg eller sopp uten at vi forstår helt hvorfor.