1,619    3    0  

Kappe ut gulv loft

 943     0
Skal utvide ventilasjonsanlegget i forbindelse med innredning av loft. Grunnet dårlig tilrettelegging fra entrepenør ligger ventilasjonskanalene i kneveggene, så jeg må kappe opp gulvet for å få lagt disse opp til taket.

Spørsmålet da er om det er en grei løsning å bruke dykksag og kappe ut gulvet langsetter takstolene der jeg må for så å legge tilbake nytt bord etterpå ?

Den nye gulvplaten vil få greit anlegg der den ligger på takstolene, men mellom vil den "henge i løse lufta" da det ikke er noe fals å koble mot. Men tenker at dette er jo 55cm, så kanskje det ikke vil gjøre noe eller kan jeg risikere knirk i gulv ?

   #2
 1,519     Akershus     0
Hva med å legge inn noen sperrer på tvers så det blir bedre støtte? Evt en bred lekt som skrus i underkant av skjøten for å binde nytt og gammelt sammen?
  (trådstarter)
   #3
 943     0
ja det som var første tanken min også. skru inn f.eks 2"4 mellom taksperrene der skjøten kommer å feste gulvet i disse., regner med det blir ok.

måtte bare høre om noen andre hadde gjort tilsvarende