213
7
0
Rehablist tilpasset 12mm gips?
2,427
0
Møtt på ett lite problem nå når jeg skal legge gips i ene rommet. Her var det tidligere panel som var lagt utenpå dørkarm, altså ingen lister.
Når jeg nå legger gips så får jeg jo en 12mm kant fra karmen og ut.
Finnes det rehablist tilpasset 12mm gipsplater?
Eventuelt andre forslag til å løse det?
Når jeg nå legger gips så får jeg jo en 12mm kant fra karmen og ut.
Finnes det rehablist tilpasset 12mm gipsplater?
Eventuelt andre forslag til å løse det?
Altså, glattkant på karm som en forlengelse av kant i dybden? gips mot denne, så lister som normalt?
Du legger da en 12mm glattkant list, veldig smal på karm eller utformingen, i forhold til gerikten ca 2mm nærmere dørbladet enn gerikten. Fra karmen får du da er lite trinn opp på Listen før gerikten skjuler resten av listen
Jeg skjønte ikke helt hva du spurte om over så prøver bare på nytt.
Joda, karmen flusher med stendere.
Vanligvis bruker en jo 48x68 på vegg og karm på 92. Med et lag gips på hver side så bygger jo vegg det samme som karm, og en kan enkelt liste over glippen mellom karm og avslutning på gips.
Her er det brukt 48x48 på vegg og karm er også 48. Når det legges gips på begge sider så blir total veggtykkelse 72, altså totalt 24 mm mer enn karmen bygger i veggen.
En får vel samme problemstilling om en legger mdf eller tilsvarende direkte utenpå eksisterende vegg.