1,679    4    0  

Rett het på tilbygg 2.etg

 341     Oppland     0
Hei, har nå hatt firma til å bygge på en etasje på huset... De har kun gjort det utvendige, så alt fra isolasjon står igjen til meg... Er kun igjen sluttbefarning så er de ferdig menes det, kan ikke si jeg er veldig fornøyd med resultatet, men får se litt hva som skjer i morgen på befaringen, takstoler er ikke satt opp rett (ble ikke snoret opp eller brukt laser av noe slag), hver takstol ble bare målt i fra gammel vegg. Noe som har resultert i att de står sikksakk bortover, siden ett 35 år gammelt hus ikke er rett! Det ble heller ikke vatret opp noe på selve gamle huset før de satte takstolene nedpå, så er store variasjoner i høyden på takstolene (gulv og tak blir begge deler da feil) helt oppe i 2cm på ca 3,5 m! Kan ikke være normalt og gjøre en så slett jobb? Er det noen maks tolleranser på sånt?

   #1
 3,109     Norge     0
Trenger ingen toleranser.
Når man kjøper en tjeneste som dette, forventast det at det er 100% beint og rett (tilbygget altså)
Reknar med at det er en selvfølge at ein nykjøpt støvel skal være tett, ingen spør om kor mykkje den kan lekke før man skal klage på tettheten.
  (trådstarter)
   #2
 341     Oppland     0

Trenger ingen toleranser.
Når man kjøper en tjeneste som dette, forventast det at det er 100% beint og rett (tilbygget altså)
Reknar med at det er en selvfølge at ein nykjøpt støvel skal være tett, ingen spør om kor mykkje den kan lekke før man skal klage på tettheten.


Skulle ønske det var så enkelt Smile men det finnes nok tolleransekrav de kan gå ut ifra! Men sykt kjedelig når det er sånn! Har ikke betalt siste regning enda, ser på dette som en feil/mangel som mye annet i dette prosjektet som bør utbedres! De kan vel ikke kommenå si at det er min jobb å rette opp siden jeg skal gjøre det innvendige? Rå bygget BØR vel absolutt være rett?
   #4
 4,148     Oslo Vest     0
Dersom du går inn i kontrollystemet til utførende entreprenør skal det foreligge dokumentasjon og kontroll på det de har gjort.

Når man søker om ansvarsrett så bekrefter man at har et kontrollsystem og det skal brukes på alle byggearbeider.
Signatur