498
8
0
Tynn grønn plate i yttervegg. Hva er det?
Jeg holder på å sette inn en balkongdør der det stod ett bredere vindu, og skal sette inn ett vindu der den gamle døren stod. I den forbindelse dukker det opp en grønn tynn huntonitt? Plate som er spikret på stenderene. Utenpå den, er det svart veggpapp som er klemt med lekter før kledning ytterst. Jeg har for lite av den grønne platen og dro til OBS for å skaffe mer. Jeg måtte bruke Hunton asfaltplate og Tyvek fikk jeg vite der, men da må jeg jo ta hele veggen og det skal jeg ikke....ikke i år.
Hva heter de tynne platene og hvem selger slike?
Hva heter de tynne platene og hvem selger slike?
skal du klemme asfalt + de på 3mm blir det jo ca 15-16mm som skal klemmes mellom luftelekt og stender
du kunne jo brukt vind-duk?
feks https://www.byggmax.no/vindsperre-p17052
evt bare brukt gammeldags papp
kan jo være at de har brukt den 3mm plata også for stive av veggen
og så dekke de med veggpapp som det var. Mulig sutakplater er laget av samme materiale. Får høre på ett annet byggevarehus om de har tilsvarende produkt
Da kan du jo legge asfalt i mellom bjelkene, lekter eller noe på baksiden og så duk utenpå om de ønsker det i tillegg? Da kan du jo få den til å bygge like mye som de eksisterende?
Du kan jo også holde deg til duk i dette området fremfor asfalt + duk?
Finnes vel også plater som ikke er like tykk som asfaltplater som du kan bruke som vindsperre om du skal ha plate