962    3    0  

Tips om hvor man kan kjøpe billig rørisolasjon

 785     Vestfold     0
Skal legge opp alu-pex rør i uoppvarmet kjeller til viftekonvektorer i 1 etg. Har tenkt å isolere rørene for å redusere varmetap, samt at isolasjonen skal være tett hvis jeg lager opplegg for frikjøling senere.
Trenger en del rørisolasjon med ID 22 mm og 28 mm.

Megaflis: 22/13mm 11kr/m,  (1 m lengde så blir mange skjøter å tape)
BT: 22/13mm 12,5 kr/m (slisset slik at må tape i lengderetning)
Bauhaus: 22/13mm 12 kr/m (1 m lengde så blir mange skjøter å tape)
BilligVVS.no: 22/13mm 8 kr/m

Buildahouse virker å ha noe lavere priser, men hvis jeg forstår hjemmesida korrekt så må man kjøpe en kasse (180 m 22mm) og man får fraktkostnad fra Danmark.

Noen som har tips hvor man kan kjøpe rørisoalsjon billig?

   #1
 10,486     Akershus     0
Jeg kjøpte fra buildahouse. En kasse, ja. Det passet seg heldigvis med at en kompis skulle hjem fra Danmark. Prisen var vel noe sånt som 4,- pr. meter, det var veldig mye billigere enn andre.
Signatur
   #2
 1,076     1484     0
Biltema har til OK pris. Jula også
Signatur
  (trådstarter)
   #3
 785     Vestfold     0
Biltema var den dyreste (jeg syns også kvaliteten er dårligere enn Megaflis og Bauhaus) jeg listet opp overfor. Jula er enda dyrere (20 kr/m) enn BT.
Skulle jeg hatt bare noen få meter hadde jeg bare kjørt til nærmeste butikk, men når det er snakk om mange titalls meter (men langt fra en kasse fra buildahouse) så blir det litt penger ut av forskjellen.