614    3    0  

Noen som kan anbefale en billig spikerpistol?

 19     0
Tenker å anskaffe spikerpistol til hobbyprosjekter i huset, blir hovedsaklig å feste lister og veggplater. 

Aner ikke hvilke spikerdimmensjon som er best på slike ting, dermed også litt usikker på hvilke pistoler som dekker behovet.

Fant f.eks en elektrisk hos Jula, som ser ut til å kun støtte spiker type 8 maks 15mm. 

http://www.jula.no/catalog/verktoy-og-maskiner/handverktoy/stifte-spikerpistoler/elektriske-stifte-spikerpistoler/stift-spikerpistol-154080/

Grei pris (500,-) men tipper at 15mm er for lite til å feste taklister og veggplater? Må vel kanskje over på luftdrevet verktøy?

Jula har også en trykkluft-dreven til 479,- 

http://www.jula.no/catalog/verktoy-og-maskiner/trykkluft/trykkluftsverktoy/stifte-spikerpistoler/stift-spikerpistol-071018/

Har aldri drevet med kompressorer før - vil denne kunne drive spikerpistolen fra Jula?

http://www.jula.no/catalog/verktoy-og-maskiner/trykkluft/kompressorer-og-vakuumpumper/kompressorer/kompressor-200057/

Tenker også at når man først kjøper kompressor så er det greit om den kan brukes til andre ting. Er det f.eks rett frem å fylle 3.1 bar på hjula på bilen med en slik maskin?

På forhånd takk Smile

/Geir

   #2
 6,705     Akershus     0
Har Stanley-kompressoren du lenker til. Den er helt kurant og driver pistolen til 479,- uten problemer. Den funker også fint til å fylle luft på dekkene.

Det er to ulemper med kompressoren: den bråker noe forferdelig (som mange andre billigkompressorer) og har liten tank. At den har liten tank betyr at den går forholdsvis ofte. Særlig når man bruker den til ting som krever en del luft, eksempelvis når man bruker den til å blåse rent med eller fylle luft på dekk.

Den største fordelen med den er at den er grei å flytte rundt på.
   #3
 774     Bærum     0
Synes den kompressoren er helt konge, du får den også i mange andre merker og navn selv om den er helt identisk. Den bråker litt og går ofte, men driver også min store spikerpistol uten problemer. Den er oljefri og lett å bære rundt som er hele poenget. Jeg lister med en Cotec Spikerpistol til noen hundrelapper, fungerer utmerket:)