4,693    5    0  

Vil bygge nytt hus

 11     0
Hei!

Min mann og jeg har bestemt oss for å endelig trå inn på boligmarkedet men vi vil finne et hus vi kan være godt fornøyde med en stund fremover.

Jeg kan fint pusse opp, men vi begynner å nærme oss tanken på å bygge nytt i og med at familien min er i treindustribransjen og at vi kan spare noen kroner her og der. Det positive er også at vi kan få det akkurat slik vi vil ha det, så vi får bare se hvor vi havner!

Men et spørsmål ligger og lurer, noe dere kanskje kan svare på; Hva er det beste alternativet for gipsplater?? Da med tanke på brukervennlighet, penger (rimeligst) og kjekkest å henge opp et bilde på for så og angre seg uten å få et stort hull i veggen ;)

Hva er din erfaring, og hva kan du anbefale? =)
Signatur

   #1
 10     0
Kan annbefale smartpanel. Det finnes fugemasse til å fuge igjen hull, om du vil flytte på et bilde. Du slipper å male, om du velger ferdigmalt, og er veldig fint. Da vi bygget på huset og totalrehabiliterter det, valgte vi smartpanel i alle rom unntatt bad. Vi er veldig fornøyd, og har tenkt å velge det i gjenn om vi skal bygge en gang til.
   #2
 350     Bømlo     0
Hull i gips fikses jo enkelt med sparkel :)
Male må du jo uansett etter hull i veggen..
Signatur
  (trådstarter)
   #3
 11     0
Takk for tips! Men det store og hele er at jeg vil unngå sparkel og diverse, jeg vil egentlig og simpelten bare kunne gå der ifra som om det skulle vært trepanel =)

Jeg får undersøke litt videre! =)
Signatur
   #4
 661     Bærum     0
Jeg ville aller først tenkt på hva du synes er penest. Det er jo litt smak og behag, men jeg kunne aldri tenke meg noe annet enn gips. Ja, det er litt jobb med sparkling - men kanskje du kommer til å være veldig glad for det etterpå? SKal man først bygge hus blir jo dette en liten dråpe....;-)

Bilder henger du fint opp med en vanlig stift. Skal du henge opp tyngre ting, som f.eks en flatskjerm, er det jo bare til å bruke gipsanker....
   #5
 3,412     Akershus     0
Selv foretrekker jeg sponplater.  De er harde nok til at de ikke gir etter hvis man kommer borti dem litt hardt.  Hvis man vil henge opp noe holder det vanligvis med en knøttliten stift.  Det er kjapt å sparkle og slipe sponplater.  Jeg liker tapet, og da passer sponplater godt.  Veggene gir et hardt, godt og solid inntrykk. 

(Jeg ser at SmartPanel er populært nå.  Selv liker jeg ikke simulerte planker på veggene...  Det finnes en flat utgave også, SmartPanel Trend, og den leveres ferdig malt i noen OK farger.  Så jeg skal vurdere om jeg kan overkomme min skepsis til MDF; jeg liker egentlig ikke materialer som minner om papp og som gir inntrykk av å kunne suge opp vann...) 
Signatur