2,825    3    0  

Vann og kloakk ledninger.

 2     0
Hei.

Vi kjøpte tomten meg godkjent byggesøknad for enebolig. Vi trodde at alt var ok med tomten siden en fikk lov fra kommune til å bygge hus.

De som vi ikke ble opplyst om var at deg går vann og kloakk ledningene fra nabo hus over tomten vår.
Vi fikk vite om det når vi spurte kommune om tilknyttingspunkt for vann!!
Ledningene går sentralt over tomten vår og der ser ut som en ikke billig sak til å flytte de.
Ifølge megler, verken han eller selger visste om ledningene... veldig rart!

Tomten kostet mye og vi føler at vi ble lurt, rett og slett.
Hva skal vi gjøre nå? Selvfølgelig, vi vil ikke betale noe som helst for omlegging av rørene..





   #1
 53     0
Viss disse vann og kloakk ledningene som går over din tom er registrert som en heftelse på din tom så må du ta kosten på å flytte dem, men viss de ikke er det så er det huset det går til som må betale for omleggingen. Hør med kommumen. Lykke til :)
  (trådstarter)
   #2
 2     0
Takk for info. Det skal jeg sjekke i morgen.

Men hva med megler og salgs prossesen? Alt som er tinglyst på eiendom burde megler opplyse, ikke sant?
Disse ledningene er er vel en stor teknisk problem og det påvirker tomt verdi. Han skulle ha tatt dette til hensyn når han estimerte pris for tomten.
   #3
 53     0
Dere hadde nok blitt informert av megler eller så står det nok på skjøtet. Siden dere ikke vet noe om det så er det sikkert ikke tinglyst.