3,979    9    0  

Slik så det ut bak gipsen ...

 52     0
Bilde lagt ved som vedlegg. Og slik så det altså ut bak gipsen. Boksen hvor dimmeren sitter henger løst, den har aldri vært festet til noe stender, og det ene stive trekkerøret sitter heller ikke fast i boksen.
Ingen skal fortelle meg at dette var standarden for 1985.
De to andre kabelene som henger fritt er koaxkabler som åpenbart bare ble borret rett opp 0g så lagt ved kanten av teppegolv (yes, 1985) i etasjen over. Men alle kabler som går gjennom etasjeskiller skal vel være i rør?
Slik så det ut bak gipsen ... - 2014-10-05 19.28.45.jpg - nystart

   #1
 21,481     Enebolig     0
Det er en dimmer, og den er nyere enn 1985 selv om røranlegget er fra den tiden. Kjøpt oppusset bolig?
  (trådstarter)
   #2
 52     0
Å ja, det har nok vært årna & styrt en god del med denne kåken, ja. Regner med at de aller fleste hus har blitt betydelig oppgradert siden 1985. Men det prekære er ikke dimmeren. Men det faktum at boksen bare henger fritt, og at rørene heller ikke er festet til den. Gipsen og bueåpningene (!) er fra byggeåret, så her har slurvet blitt gjort da huset ble oppført.
   #5
 21,481     Enebolig     0
Trolig "gjør det selv" oppussing, evt en type arbeidere som er kjent for å fjerne problemer ved å lukke det inne.
   #6
 762     Asker     0
Ser ikke helt problemet her.
Du har åpna vegge og finner en boks som henger løst i veggen og et stivt rør som antagelig har løsna fra feste i boksen?
I tillegg så har noen dratt coax i veggen, noe som ikke er noen synd.

Kabler må ikke ha rør mellom etasjene, men det gjør alt mye lettere med det.
Men siden du har åpnet veggen og finner dette så kan du jo bare fikse det?!
   #7
 794     Rogaland     0
Finnes vel ingen regler for hvordan coax, nettverkskabler, telefonkabler osv. skal legges. Verken i eller utenfor vegg.

Syns både stive rør, boks og dimmer ser ut til å være nyere enn 1985. Lukter muligens at noen har lurt inn boksen et sted i ettertid og at det er derfor den ikke er festet? Ville jo vært normalt å benytte konsulentboks i et slikt tilfelle, men hvem vet.

Hvis du tenker å reklamere på noe, så tror jeg ikke du har nok mat med bare den ene boksen... Wink