#12
 2,018     Strømmen     0
Mye "morsom" argumentasjon her, for det første er det ingen som frivillig har en temperatur på 30 grader inne..
Varmepumpe er selvfølgelig det rimeligste alternativ for oppvarming, men den holder normalt ikke til de aller
kaldeste dagene, så en eller annen tilleggsvarme må man ha.
Det rimeligste alternativet for tilleggsvarme er varmeovner,
Ønsker man å gjøre det ekstra komfortabelt for leieboere legger man gulvvarme, driftsmessig er varmefolie
rimeligere enn varmekabler.
Å beregne mindre varme pr kvadratmeter er også litt dustete, en normalt godt isolert bolig klarer seg egentlig
med 30 watt pr kvadratmeter gulvvarme, det tar bare litt lengre tid å varme opp.
Signatur
  (trådstarter)
   #13
 208     0
Men siden det er litt lite med 5 cm isolasjon i gulvet, er en bedre løsning å bruke folie med noe reflektorer som får varmen oppover? Hvilke produkter anbefaler dere hvis jeg skulle lagt folie på kjøkken/stuedelen. Det er ca 30 kvadrat som skal oppvarmes. Jeg har vurdert varmepumpe og en panelovn, men jeg har folie i min del av boligen og det er veldig behagelig Smile
   #14
 5,432     Akershus     0
Enig i at ingen vil ha 30 grader innendørs, men ifølge foredragsholder fra Huseiernes landsforbund, som selv hadde mangeårig erfaring med mange utleieleiligheter, finnes det knapt noen som sløser mer med strøm enn leietagere som ikke betaler strømmen selv. Han mente det var enkelt å se, de med åpent vindu midtvinters, hadde inkludert strøm i leia.

En vedovn er mest praktisk som tilleggsvarme hvis ikke varmepumpe holder, noe den forøvrig gjør i de fleste tilfellene, da har man mulighet for oppvarming også ved strømstans.

Varme fra folie og kabel varmer begge opp, eller ned, med så lite isolasjon som 5 cm.

   #15
 38,469     Lillestrøm kommune     0
og den reflekterende isolasjonen for gulv har jeg ikke sett, Depron er ikke i denne klassen selv om produsenten prøver å hevde det
   #16
 2,018     Strømmen     0
 Hvilke produkter anbefaler dere hvis jeg skulle lagt folie på kjøkken/stuedelen. Det er ca 30 kvadrat som skal oppvarmes. Jeg har vurdert varmepumpe og en panelovn, men jeg har folie i min del av boligen og det er veldig behagelig Smile

Mange med oss selger varmefolie til gode priser, men jeg tror ikke så mange slår den kampanjeprisen vi
har på "1 kvadratmeter varmefolie komplett alt" akkurat nå, da får du alt du trenger... for dere her inne
på BB har vi også "lånt ut" krympetang, ref. man deponerer og får pengene tilbake ved retur.
Signatur
  (trådstarter)
   #17
 208     0
Det høres ut som en god pris. Har man lov å legge denne selv? Var innom parkettpartner for noen uker siden og da stod det at man kunne legge dette selv og slippe elektriker.

   #18
 15,575     0
Da feilinformerer Parkettpartner. De har plikt på å gjøre det motsatte, fortelle deg at dette har du ikke lov til å installere selv. Alt en har lov til er det du kan stå med i hendene etterpå og flytte det til et annet sted hvis ønskelig.
   #19
 5,432     Akershus     0
Mener det finnes en utgave med støpsler, som en kan montere selv. Selges bl.a. på Obs bygg.