2,602    5    0  

Synker ned i singelen med bilen

 2     0
Hei, jeg skulle gjerne hatt noen tips om hvordan jeg kan stabilisere singelen på parkeringsplassen min, bilene synker ned støtt og stadig når vi kjører inn og ut uansett hvor forsiktige vi er.

   #1
 1,076     1484     0
singel lar seg ikke stabilsere, det blir som et lag klinkekuler når det blir tykt nok.. ;D
Løsningen er å fjerne deler av laget, altså unngå at laget med singel er så tykt.

Under singel bør det være bærelagsmasse av noe slag, som setter seg, f.eks 0-20 elns.

En sabla jobb om arealet er stort. Alternativt kan du kjøpe snøfreser og frese det hele på plenen til naboen når snøen kommer. Mange gode nabokrangler er kommet ut fra nettopp dette.... ::)


Signatur
  (trådstarter)
   #2
 2     0
Går det an å fylle sand eller noe lignende i singelen da? For å "fylle" imellom så det kan pakkes hardere?
   #4
 521     Søgne     0
Mulig å fylle opp med feks. subbus 0-4mm, men vanskelig å få det ned jevnt. Det bør være helt tørt, så glir det lettere ned. Eventuelt vanne det ned..

Men kan og være lurt å grave av topplaget først, hvis du fremdeles skal ha singel i toppen. Så fyller du det på etter du har mettet resten med subb. Samt hoppet over med hoppetusse.
Signatur
   #5
 38,279     Lillestrøm kommune     0
Det finnes noen plater med dype hexagonale ribber. De er til å fylle singel o.l. oppi.  Er det bare noen områder som er problem så trenger du ikke å legge over hele arealet. Prisen er høy. Så noe slikt på Byggmakker i fjor men det finnes minst et par typer. (Du må dra singel til side, legge plate og dra singelen tilbake.  Kjøp deg en krafse med langt skaft )